Regulaarsed Reiki I , II astme ja Reiki Meister Tervendaja ehk III astme kursused, Karuna – Reiki I ja II astme kursused ning Reiki Meistri kursused Tartus Reiki Mercar Tartu keskuses!

Läbinud Reiki kursuse on võimalik arendada käte tundlikkust, osaleda Reiki ühistervenduse saatmisel, saada ise Reiki tervendust, vahetada kogemusi, vastuseid tekkinud küsimustele, uuenduste vahendust energiatöös, meditatsiooni iga kahe nädala järel toimuvatel Reiki praktikatel!

Reiki Mercar on Reiki Lääne haru. Erinevuse Reiki Ida harust kasutatakse lääne harus vabamalt erinevaid meetodeid lihtsustamaks tervenemise protsesse ja olukordades lahenemist. Õpilane saab järgnevatel kursustel lisaks Usui´le omal ajal antud Sankristi sümbolitele veel 9 sümbolit Reiki II astmel ja 32 sümbolit Reiki Meister Tervendaja astmel! Liikudes vaimsel arengu teel edasi on õpilasel võimalus omandada ka Reiki Meister Õpetaja aste! Viimase eelduseks on vähemalt aastane õpilase – õpetaja koostöö ja praktika!

Iga Reiki pühitsuse läbimine võimendab inimese energiate vahendamise võimet ning saades juurde Reiki sümbolid, aitavad need lühendada ja kiirendada tervenemisele kuluvat aega. Läbinud Reiki pühitsuse, saab inimene Algallika Valguse energia kanaliks ning tema kätest hakkab voolama algloomise valguse energia, nö. null faasi energia, mis inimese kehas muutub ise selliseks energiaks, mida sinna on antud hetkel tervenemisks vaja!

“Pühitsuse rituaal kujutabki endast Reiki kanali avamist, milles inimese välja viiakse uus peen vibratsioon, rikkudes energeetilist tasakaalu, taastub see uuel veelgi peenemal, samas inimesele antud hetkel sobival tasandil.”

Reiki, olles intelligentne energia, omab teadvust ja seega sisenedes inimesesse või olukorda muutub ise just selliseks energiaks, mida inimesele või olukorda vaja tervenemise protsessi aktiverimiseks.

Seega ongi Reiki pühitsuse läbi reiki kanali aktiveerimise protsess kõige tähtsam, et avada inimese võime nii vastu võtta, kui edastada Universaalset Elujõu energiat! See annab võimaluse inimesel endale igal päeval kasvõi pool tundi teha reiki energia vahendamist, mis taastab päeva jooksul kaotatud energia, puhastab negatiivsetest ja võõrastest energiatest, harmoniseerib sisemuse ja täidab uue puhta energiaga!

Pidev praktiseerimine innustab sügavamale sisemisele tasakaalustumisele, vaimsele arengule ja hingelisele kasvule! Ka Mikao Usui pidas igapäevastes harjutustes ja Reiki praktiseerimises oluliseks järjepidevust: “Tervendamine e. tervikuks liitmine – tähendab kõigi inimolendi aspektide – keha, mõistuse ja südame – tasakaalustmist. Inimkonna tervenemine e. tervikuks saamine sõltub igast üksikisikust. Kui tema terveneb, terveneb ka laiem üldsus! Hoolitsegem enda eest ja töötagem tervikuks saamise nimel. Seda ei saa teha keegi teine – vaimne tee on igaühele lahti! Reikisüsteem püüab teha inimkonnast tervikut! „

Usui omal ajal enne Reiki pühitsuse ja Reiki kohta teadmiste saamist mediteeris Kuramaa mäel 21 päeva. Tänapäeval on soovitus peale pühitsust tegeleda inimesel samuti 21 päeva jooksul iseendaga, et uue sageduse energiad harjuksid inimesega ja inimene tasakaalustuks reiki energiate sagedusele ning tekiks mõistmine reiki seansil ajal toimuvast ja puhta kanaliks olemisest!

Kanal olemine tähendab, et ei kaasata isiklikku soovi tervendada, vaid lastakse läbi enda voolata vajaminevat energiat. Selle mõistmiseks, ja harjumiseks ongi abiks alguses iseendaga praktiseerimine, mille käigus jäävad meelde ka käteasendid ning nende järjekorrad, ja välistub võimalus oma tahtega seanssi sekkudes kellegi võõraid energiaid enda energiaväljadesse võtta!

Olles paar kuud praktiseerinud, on võimalus teha läbi Reiki II aste, mis mitmekordistab reiki väge! Reiki I ja II astet võibki vaadelda, kui profülaktilisi astmeid, kus I astme ajal aktiveeritakse inimese käed, pealaetšakra ja süda vastu võtmaks ja edastamaks Reiki energiat, II astmel võimendatakse seda kõike veelgi võimsamalt ning saades juurde Reiki sümbolid, aitavad need kiirendada tervenemisele kuluvat aega!

Sõna Reiki tähendab Universaalset Elujõu energia kiirt, mis kätega tervendamise seansil rahustab meeli, harmoniseerib, suurendab elujõudu, tugevdab immuunsüsteemi, taastab erinevatel tasanditel ja – kehades, aitab tšakratesüsteemil korrastuda, meridiaanidel aktiveeruda, energosüsteemil puhastuda võõrastest energiatest, aktiveerib aju tööd, aitab inimese teadvusel muutuda positiivsuse – ja tasakaalustatuse poole, avab härdameelsusele, mõistmaks elu baasseadusi ja – eesmärke.

Reiki energia on jõukohane igalühele, ja peale kursust on see inimesega kogu eluks! Ükskõik, millega sa kokku ei puutu, või mida ei tee, eraldavad su käed alati tervendavat energiat!

“Esimese astme kursusel räägitakse:”

Reiki olemusest ja põhireeglitest

Reiki edastmise käteasenditest nii endale kui teisele inimesele

Reiki praktiline seanss nii endale kui teisele

Reiki edastamine kaugusest

Reiki olukordadele, situatsioonidele, minevikule, tulevikule

Reikiga toidu, vee, asjade tervendamine, puhastamine

Reiki edastamine loomadele, taimedele

Reikiga karma, eelmiste elude, eostamise momendi, kõhusolemise aja, sünnimomendi, iga elatud eluaasta tervendamine

energiakehade puhastamine võõrastest energaitest

Usui kolme teemanti harjutused – maa, taeva ja südame Ki korrastamiseks

energiate tunnetus, – korrastus, – aktiveerimise harjutused

enese, ruumide, asjade, olukordade puhastamise – korrastamise meetodid

energiakeskuste tervendamine

Reiki pühitsuse rituaalid

Meditatsioonid ja Reiki ühisring

Reiki I astme materjalid kaustas ja lisamaterjalid

Reiki I astme tunnistus

Reiki raamatu „ Reiki – puudutuste võlu“ koos meditatsiooni plaadiga, autor Olga Potjomkina

Mida teeb Reiki? Käte puudutuste abil antakse edasi Universaalset Elujõu energiat, mis ravib ja korrastab kogu organismi. Taandub valu, paranevad haigused, taastub organite ja süsteemide töö, hajuvad depressioon, liigne ärrituvus ja hirmud, kaob pessimism, mõtted muutuvad positiivseks, paraneb mälu, taiplikkus, hinge poeb rahu ja harmoonia, käitumine muutub tasakaalukaks.

Reikist võib abi olla ärevuse, foobiate, allergiate, väsimuse, nõrkuse, sõltuvuste, depressiooni, kroonilise valu, stressi, taastumiseks operatsioonist ja narkoosist, kemoteraapia- ja kiiritusravide kõrvalmõjudele. Reikist on abi immuunsuse tõstmisel, aitab tasakaalustada ja harmoniseerida näärmete tööd, aitab vabaneda energiablokeeringutest ning allasurutud emotsioonidest, tasakaalustab energiakeskusi, tõstab intuitsiooni ja loovust, toetab vaimset arengut ning veel paljudes muudes valdkondades. Reikis pole piiranguid – seda energiat võib vahendada kõigile ja kõigele, kartmata kahjustada, sest omades teadvust liigub Reiki just sinna kuhu vaja, edastub niipalju energiat kui vaja ja sellisel tasandil energia nagu vaja!

Reiki vahendajaks ja saajaks võib olla igaüks, sõltumata vanusest, soost või ususlistest tõekspidamistest. See on lihtsaim viis ennast ja teisi aidata, sest Reiki energia on alati olemas igal pool meie ümber ja alati saadaval. Reiki on kingitus kõigile sellest osasaajatele, ka Reiki seansi läbiviijale.

Reiki liin: Mikao Usui – Chujiro Hayashi – Hawayo Takata – Cathlin Millner – Galina Molotsova – Olga Potjomkina – Marge Karu