Reiki ergutab elujõudu, aitab teil rohkem ammutada energiat, tasakaalustades kogu keha. Reiki vahendaja on nagu kanal, ega anna ära isiklikku energiat. See energiavool küllastab ja tugevdab ravi ajal ka teda.

Reiki sobib kõigile – see on esimene tervendamiskunst, mida on võimalik edukalt kasutada enesetervendamiseks. Olles puhtaim ja peeneim energia harmoniseerib Reiki inimese kõik peenkehad ja ka füüsilise keha.

Reikis inimest ei torgita ega lõigata, ei murta ega mürgitata mürkidega, vaid õrnalt puudutades rahustatakse ja ravitsetakse kogu organismi tervikuna.

Sõna „reiki” tähendab jaapani keelest tõlgituna Universaalset Eluenergiat. Kui vaatleme Reiki märki, siis selle ülemine osa Rei tähendab kiirt ja alumine Ki Uuniversaalset Kosmilist Energiat. Seega võime Reikit nimetada Universaalse Kosmilise Energia kiireks.

Reiki eksisteerib kõiges ja kõikjal: elavas looduses, õhus, vees, kivides, läbides kõik tasandid peenematest jämemateriaalseteni. Olles puhtaim ja peeneim energia harmoniseerib Reiki inimese kõik peenkehad ja loomulikult füüsilise keha.

“Reiki see on valgus ja inimene, kes läbib Reiki pühitsuse saab kanaliks ja universaalse valguse energia edasikandjaks.”

Praktiseerides Reikit avaneb Valguse võime energiat edasi juhtida, temast saab Valguse allikas ja ta omandab kiirgamis- võime. Mida rohkem reikit praktiseerida, seda eredamaks valguse allikaks inimene saab.

Reiki initsiatsioon, e. pühitsus avabki inimesele Reiki allika. Reikisse pühitsusel viiakse inimese maailma peenemad vibratsioonid, rikkudes energeetilist tasakaalu, mis seejärel taastub uuel veel peenemal tasandil, võimaldades meil olla Reiki kanaliks.

Peale initsiatsiooni on inimese käed võluvõimelised, mida iganes ta ei puutu või ei tee, kiirgavad need valguseenergiat. Mõistes seda, ja et Reiki on teadvusega energia, teame, et ta kontrollib, kui palju saata ning kui palju suudame vastu võtta, teab, kuhu energiat vajame, muutudes selliseks energiaks, millist vaja, kujundab Reiki meie mõtteid, suhtumist, tervist, elu….

Reiki harmoniseerib kõigis plaanides, aitab kaasa hingelisele kasvule ja vaimsele arengule. Kuna kiirgame endast välja, siis Reikiga tegelemine harmoniseerib meie sisemuse, seega ka meie välise maailma, e. ümbritseva.

Reiki valgustab ja mõtestab inimese elu ning täidab selle õnnetundega! Ta on antud meile 100 aastat varem abiks ühelt ajastult teisele üleminekuks. Reiki tõstab seega inimese teadlikkust ja teadvust, et sisemiselt valgustuda ning mida rohkem vaimsust, seda suurem on valgusenergia hulk, et saaks toimuda üleminek madalamalt energiatasandilt kõrgemale.

Veevalaja ajastusse üleminek on seotud teadvuse evolutsiooni aktiviseerumisega ning on aktiveerunud kogu maakera( ka inimese) neljandale dimensioonilisele tasandile üleminek, millega kaasneb energiate peenendumine, vaimsuse areng ja hingeline kasv. Selles suures valguseenergia hulgas võib inimene lihtsalt läbi põleda – sattuda õnnetustesse, olukordadesse, haigestumistesse…. Seega on Reiki vajalik, et püsima jääda ja edasi areneda, sest tavaelus on inimene looma, e. jämematerjaalsel tasandil.