Sain alljärgneval teemal kirja Reiki Mercari meta postkasti ja vastasin kirjutajale aga teen sellest ka postituse, sest vahest on veel kedagi kes asjadest ettekujutust ei oma. Avan siis veidi Reiki olemust ja ka energiatööga tegelejate nö. telgitagust.
Küsimusi oli kaks – mis on Reiki ja miks selle vahendamise eest raha võtta, kui seda vahendaja saab tasuta. Kirjutaja väidab, et Universumi seaduste järgi peab tasuta teadmisi ka tasuta jagama.

Reiki on Universaalne Elujõuenergia ja Reiki vahendajat initsieeritakse vastu võtma otse, puhtalt segunemata vahepealsete tasandite energiatega Algallika Valgusest esimest moodustunud energiat, Reikit.
Sümbol Reiki jaguneb kaheks – Rei ja Ki, millest Rei tähendab kiirt ja Ki universaalset kosmilist energiat. Seega võime vaadelda Reikit Universaalse kosmilise kiirena, mis väljudes algloomise punktist liigub Maisesse tasandisse vahepealsete tasandite energiatega segunemata. Viimaseid teame vikerkaarevärvidena inimese peenkehade näitena aga inimene on mikrokosmos makrokosmoses ja Kosmilises plaanis on olemas samad tasandid – kihid. Punane füüsiline, oranž eeterlik, kollane astraalne, roheline mentaalne, helesinine kausaalne, sinine atmalik ja lilla budhiaalne ja nii ka siis peegeldusena Universumis või siis oleme meie peegelduvad Universumi šabloonid.
Reiki läbimata need tasandid jõuab füüsilisse ehk Maisesse puhtal kujul, omamata vahepealsete tasandite omadusi ning seeläbi võime kujutada Reikit nullfaasi energiana, mis sisenedes inimesesse või olukorda omades kosmilist teadvust, ise loob seal vastavad korrastused ja vajalikud energiad tervendamiseks.
Universumiga on ühenduses kõik inimesed aga mitte kõik pole võimelised vastu võtma otse moonutamata puhast energiat. Selleks tuleb selle vahendajaks saada läbi enesearengu vaimses plaanis – mediteerides, läbides kursuseid, ja saades nendes initsiatsioone, ostes ja lugedes raamatuid, erudeerides end teemas, tõstes enda vibratsioone toidu, hingamise, liikumise ja mõtlemise jälgimise abil,jpm. Et suuta olla Algallika Valguse vastuvõtjana selleks tuleb tal ennast ka füüsiliselt riietada, toita, tuba kütta, makse maksta, jne. Seega Maa tasandis pole tasuta võimalik tasuta saadut edasi anda, sest tegelikult saadu ei tulegi kellelegi tasuta kätte.
Iga Reikiga või muu praktikaga tegelev inimene paneb oma energiad alla selles, et olla kanal ja saada Universumist infot. Selleks et teistega jagada töötab igapäevaselt iseendaga ja teemaga.
Kui kujutadagi ette, et keegi on need tasuta saanud…., siis on ta just kõike eelnevat silmas pidades neid edasi müünud. Mikao Usui, Reiki taasavastaja sai oma Reiki teekonna alguses kogemuse, et inimesed ei väärtusta tasuta saadut.
…..Usui arvates oli rikastel inimestel võimalus tervisehäirete puhul pöörduda arsti poole, vaestel pole sageli kusagilt abi loota. Elades perega Kyotos hakkas ta ravima kohalikke asukaid. Samal ajal jätkas ta oma budistlikele järgijatele õpetuse jagamist ning arendas süsteemi edasi. Aastatepikkuse ravimise ja praktiseerimise kokkuvõtteks, mõistis Usui, et esmalt vaim, siis ihu! Tervenenud ja elu-olu korda saanud inimesed jõudsid ringiga tagasi kerjuste hulka. Nad ei osanud hinnata Reiki poolt antud võimalusi, mis olid neile tasuta sülle langenud ning neil puudus tänutunne. Lihtsam oli kerjata, kui kaheksa tundi päevas tööd teha……
Minu töös on energiate allapanek, kui loon meditatsioone ja neid jagan, tasuta, – minu youtube kanal on
Iga kanalduse, kanaldus – video, meditatsiooni, postituse, kursuse taga on tunde enesega tegelemist, kanaldamist, sissetrükkimist, kursuse materjalide koostamist ja postitamist, mida postituse lugeja või meditatsiooni kuulaja aga ka kursusel osaleja ei näe. Lisaks tasun ise kodulehe hooldajale, youtube üleslaadijale, konspektide materjalide, prinditindi, elektri jpm eest. Nähekse vaid tulemust, ja see toimub ka paljudest teistes erialaldes, näiteks nagu lauljatel, näitlejatel, telesaadete tegijatel on sama seis.
Lisan siia ka lingid, kus jagan infot kursuste, meditatsioonide, tedavustamiste, kanalduste ja muude postituste näol:
Marge Valgusekanal ja kodulehel www.reikitartu.ee
Imelist kulgemist Sulle Imeline Valguseolend Imelistesse teadvustamistesse ja kõrgematesse teadlikkuse tasanditesse uue Maailma reaalsuses
Valgust ja armastust,
Marge/Valgusekanal